Aktuality

Startuje třetí ročník Participativního rozpočtu

Startuje třetí ročník projektu Participativní rozpočet Prahy 5! Na nápady občanů nebo spolků je letos vyhrazeno 15 milionů korun. Na jeden projekt může připadnout až 3 milionu korun, což je o půl milionu více než loni a dokonce o 2 miliony více než v pilotním ročníku.
Bydlíte- li trvale na Praze 5 a máte nápad na zlepšení kvality života ve své čtvrti, neváhejte a zašlete nám ho. Jde to jednoduše - prostřednictvím on-line formuláře na stránkách https://participativnirozpocet.praha5.cz/. Návrhy je možné podávat až do 30. dubna 2019.

Třetí ročník


Druhý ročník Participativního rozpočtu už zná své vítěze

Druhý ročník Participativního rozpočtu už zná své vítěze. Výsledky hlasování včetně drobné statistiky si můžete prohlédnout ZDE.
Vítězům gratulujeme!
Pokud Váš návrh neuspěl, nezoufejte! Již nyní pro vás připravujeme další ročník, kam budete opět moci přihlašovat své nápady. Pro aktuální informace sledujte webové stránky projektu nebo facebookový profil „Praha 5 sobě“.

Praha 5 sobě


Hlasujte o vítězných návrzích v Participativním rozpočtu Prahy 5!

Letošní druhý ročník Participativního rozpočtu má rekordní počet realizovatelných návrhů v rekordní částce téměř 38 milionů Kč! I váš hlas může nyní rozhodnout o tom, které návrhy budou realizovány a které nikoliv. Hlasovat je možné až do 30. září 2018. Nezmeškejte svou příležitost! Hlasujte ZDE

Hlasování  - participativní rozpočet 2018


Druhý ročník Participativního rozpočtu je v plném proudu!

Druhý ročník projektu Participativní rozpočet Prahy 5 je tady! Na nápady občanů nebo spolků je letos vyhrazeno deset milionů korun. Na jeden projekt může připadnout až 2,5 milionu korun, což je o ilion a půl více než v loňském ročníku.

Bydlíte- li trvale na Praze 5 a máte nápad na zlepšení kvality života ve své čtvrti, neváhejte a zašlete nám ho. Jde to jednoduše - prostřednictvím on-line formuláře na stránkách https://participativnirozpocet.praha5.cz/ . Návrhy je možné podávat až do pondělí 30. dubna 2018

Participativní rozpočet 2018


Praha 5 vyhlašuje soutěž o nejlepší firmy, provozovny či živnostníky roku 2017

Od 1. prosince do 26. ledna můžete nominovat své oblíbené restaurace, kavárny, řemeslníky, obchody a další podniky, které jsou podle vás na Praze 5 nejlepší.

Vyhlášení vítězů proběhne 22. února v rámci reprezentačního plesu Prahy 5 v Národním domě na Smíchově u příležitosti 115. výročí povýšení Smíchova na město.

Více informací naleznete na stránkách: podnikatelroku.praha5.cz


Hlasování o projektech prvního ročníku Participativního rozpočtu Prahy 5 je u konce

Hlasování o projektech prvního ročníku Participativního rozpočtu Prahy 5 je u konce. Výsledky hlasování naleznete zde: https://vote.d21.me/vote/NJ6FfSuhQ

Vzhledem k nižšímu počtu schválených návrhů budou realizovány pouze ty projekty, které získaly ve veřejném hlasování alespoň 70% kladných hlasů, tedy méně než 30% záporných. Ačkoliv bylo s realizací vítězných projektů počítáno do konce letošního roku, není v tuto chvíli jisté, že se tak u všech projektů stane a to zejména kvůli blížící se zimě a zhoršenému počasí. Samozřejmě ale uděláme vše, co je v našich silách, aby projekty byly realizovány v co nejkratší možné době. Do konce letošního roku také plánujeme odstartovat další ročník participativního rozpočtu. K účasti na novém ročníku jste srdečně zváni! Pro více informací sledujte webové stránky participativnirozpocet.praha5.cz


Druhé veřejné setkání k Participativnímu rozpočtu Prahy 5

Ve čtvrtek 12. 10. 2017 proběhlo v Zastupitelském sále MČ Praha 5 druhé veřejné setkání k projektům Participativního rozpočtu Prahy 5. Předmětem setkání byla diskuze nad schválenými projekty a informace o veřejném hlasování k výběru vítězných projektů. Letošní ročník Participativního rozpočtu Prahy 5 je pilotním ročníkem, do nějž se zapojilo celkem 19 projektů. Sedm z nich na základě následných jednání postoupilo do fáze hlasování. Všichni navrhovatelé odvedli skvělou práci a my jim tímto velice děkujeme!

Více informací o aktuálním dění kolem Participativního rozpočtu naleznete na stránkách: participativnirozpocet.praha5.cz


Pohybem ke zdraví

V uplynulých měsících se MČ zaměřila na situaci v oblasti volnočasových pohybových aktivit dětí.

Rodiče měli možnost zapojit se do ankety zaměřené na preference rodičů v oblasti aktivit na podporu rozvoje hrubé motoriky dětí. Součástí ankety byla možnost hlasovat pro realizaci nástřiku „Her na chodník“ před budovami jednotlivých škol na území Prahy 5.

Do ankety se zapojilo celkem 354 rodičů dětí ze 7 základních škol v Praze 5. Nejvyšší počet hlasů získaly:

  • ZŠ a MŠ Chaplinovo náměstí a nástřik s názvem Opičí dráha
  • FZŠ Drtinova a nástřik s názvem Opičí dráha
  • ZŠ a MŠ U Santošky a nástřik s názvem Člověče, nezlob se!

Na jednotlivé hry na chodník se mohou děti vítězných škol těšit na jaře, až meteorologické podmínky umožní provedení nástřiku.

Akce byla finančně podpořena z rozpočtu MHMP, grantu na realizaci projektů v oblasti místní Agendy 21, pod záštitou radního pro oblast zdravotnictví Ing. Radka Lacka.

Ke stažení: Výsledky ankety